Jump to content
BulForum.com

Много бърз конвертор за филми


mafiot

Recommended Posts

В Дата.бг видях много интересна тема за конвертиране на филми от

Avi в VCD.Там обесняват,че един филм се прави за 30-45 минути.

Мисля,че е доста добре за конертор. Ако има интерес мога да я кача. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

mafiot: Така, аз си го сложих, прочетох всичко в датата и реших и да пробвам какво стана. Използвам MainConcept MPEG Encoder и ffdshow - настойките са главно в ffdshow - за да може да се появят (вградят) и субтитрите.

В ffdshow - Configuration - Codecs всичко съм го направил - libavcodec, за да се качат субтитрите от ffdshow трабва да ползва неговия видео кодек -libаvcodec. Другата настройка е тази, че съм активирал прозореца на Субтитрите и съм им нагласил размера. Филма ми го рипна за 19 минути SVCD.

Качеството е добро и наистина спестява много време. Иначе другият варият за бързо енкодване, който аз използвах бе с TMPGEnc и отново ffdshow - пак на базата на DirectShow-а се вграждаха субовете с ffdshow. При този вариант обаче енкодвах за около 1 час. Качеството беше почти същото.

Благодаря ти за линка, защото наистина ще ми е от полза! ;)

 

dinko: Мога да ти предложа два варианта, но не са бързи, защото просто за сега, все още няма по - бълз начин за Рипване от ДВД в АВИ.

1. ImTOO DVD Ripper v1.0.9 build 921

2. SuperDVDRipper 1.7

и с двете съм работил безпроблемно.

Link to comment
Share on other sites

TAZ, на каква машина го пробва, защото тези резултати направо ме шашкат. май ми е време за разговор с шефа за пореден упгрейд. Имаче програмата е наистина добра.

Link to comment
Share on other sites

Да наистина е добър,но имам питане :ТАЗ след като направих филма, защо

като се опитах да го запиша НЕРОто ми казва ,че програмата е заета и не

успях да направя запис.Работя с NERO 6.032,ще бъда много благодарен,ако

можеш да помогнеш. :sick

Аз направих филма за 120мин.,но и това е добре.

Link to comment
Share on other sites

a ima li braz konvertor ot dvd kam avi

Tук съм качил един конвертор,но не знам дали е бърз.

http://warez.ru:8083/Win_Appz/Winmpg.3.4/s...pgvideoconvert3[1].4.patch.zip

http://warez.ru:8083/Win_Appz/Winmpg.3.4/W...ideoConvert.zip

Едното е кейген генератор.

Link to comment
Share on other sites

biolander: Машината ми е PІV 2,6 GHz, 1 GB RAM. Но гледах във форума на дата.бг, че 25 минути го правят с PALOMINO 1.6 GHz.

 

mafiot: Нали от Неро-то избираш VCD или SVCD, защото при мен нямаше никакви проблеми. Аз съм с Неро 6.30. Снощи записах филма и днес го дадох да го гледат, всичко си е наред. ;)

Link to comment
Share on other sites

избираш VCD или SVCD, защото при мен нямаше никакви проблеми. Аз съм с Неро 6.30. Снощи записах филма и днес го дадох да го гледат, всичко си е наред.  ;)

Да,избирам VCD почва да обработва данните и ми казва,че е програмата е заета.Асега де? :confused

Link to comment
Share on other sites

mafiot: Не знам защо при теб така става, мога единствено да ти предложа да си сложиш Неро 6.30 - при мен поне тази версия няма проблем. Ако имаш проблеми питай, аз продалжавам да енкодвам с пълен успех! ;)

Link to comment
Share on other sites

Иначе другият варият за бързо енкодване, който аз използвах бе с TMPGEnc и отново ffdshow - пак на базата на DirectShow-а се вграждаха субовете с ffdshow. При този вариант обаче енкодвах за около 1 час. Качеството беше почти същото.

Благодаря ти за линка, защото наистина ще ми е от полза!  ;)

 

 

moge li da kagish kwi po to4no nastroiki pravish stot ne moga da podkaram subtitrite s TMPGEnc

Link to comment
Share on other sites

miro123: Аз ги подкарах единствено с версията TMPGEnc beta 12a. Отиваш на Options - Global Settings - VFAPI Plugins - DirectShow multimedia file reader трябва да му дадеш с обратен бутон върху него - increase priority и да го качиш най - отгоре. Числото срещу него трябва да е наз 2 - 3. Трябва да си си чекнал прозорчето на ffdshow за субтитри, за да може да ти ги вгради във филма. И след като си избереш филма, който искаш да енкоднеш - му даваш ENCODE - и след около 1 час филма ти е готов.

Ако имаш още въпроси - пиши! ;)

 

Ето ти го и по - подробното описание, по което аз съм изпробвал и енкодвам:

1. Намирате един по-стар AC3 филтър (такъв се съдържа в "любимия" ми Nimo Codec Pack, например), който е фалшив, т.е. разкодира аудиото в 2ch, вместо 6ch. Махате истинския, който вероятно имате и инсталирате този.

2. Намирате си някой DirectX филтър за субтитри (Direct VobSub, ffdshow или какъвто и да е, който се самостартира).

3. Пускате TMPGEnc, избирате:

Кликнете върху Option\Environmental Setting...\VFAPI plug-in и натискате десен бутон върху "DirectShow Multimedia File Reader" и му давате "Higher priority" докато се качи най-горе

 

4. Избирате файла и ... давате старт. За около един час единия диск е готов.

5. Печете VCD с която програма си искате.

 

Забележки:

Това важи, естестствено само за филми на два диска, всеки от които е с продължителност по-малка от 1h20m, в противен случай филма трябва да се реже и следвайте някое от другите ръководства. Но в крайна сметка повечето филми вече излизат на два диска с AC3.

Неприятно е да си преинсталирате всеки път АС3 филтъра, но ако нямате 6ch audio, не ви пречи да си стоите с фалшивия кодек. Но трябва да сте с 2ch, защото TMPGEnc не работи с 6ch

Можеде да си наредите 10 филма в опашката на TMPGEnc и на сутринта са ви готови със субтитри, със звук с всичко, само сядате да ги изпечете.

Трябва да изберете setting/advanced/video arrange metod/Fullscreen (keep aspect ratio) за да не ви изкривява филма

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ставам нахален, но... никога не съм се занимавал с такива неща а е наложително да се науча за много кратко време. Може ли някой да спретне едно малко тотуриалче за ТАЗИ програма и допълнителните (кои са те?). Мисля че ЗГАН беше написал едно ?

Link to comment
Share on other sites

Програмата е много елементарна,Таз вече обясни в общи линии как става конвертирането виж и първия линк дето съмго сложил.

Аз също не съм много наясно, но за сега се оправям.

http://www.data.bg/forum/viewtopic.php?t=5...der=asc&start=0

Link to comment
Share on other sites

a nqkoi da imal problemi s TMPGEnc i subtitrite.Problema e 4e si vurvqt no na nqkoi mesta ot filma ne se pokazwat.Da znaete kak se oprawq towa :confused
Програмата е много елементарна,Таз вече обясни в общи линии как става конвертирането виж и първия линк дето съмго сложил.

Аз също не съм много наясно, но за сега се оправям.

http://www.data.bg/forum/viewtopic.php?t=5...der=asc&start=0

 

abe pi4 az ne pitam za mainconcep... a za TMPGEnc ;)

Link to comment
Share on other sites

1. делиш филма на колкото искаш части с TMPGenc енкодера , но трябва да му вкараш първо субтитрите с ДРУГА програма. иначе филма мога да го разделя с поне още 5 програми, но ще трябва да си нарисуваш субтитрите върху телевизора

2. нищо не казваш за скоростта на правене на VCD.

3. DVD ми поддържа всички формати и няма разлика в качеството на направените филми с двата енкодера при всички формати - VCD, SVCD ( PAL, NTSC). разликата е само във времето за което ще ги направиш.

спора вярно става малко безмислен - засега по-бърз енкодер от майнконсепта няма. ако има пишете подробно как се прави за да го пробвам и да мога да направя сравнение иначе само се упражняваме в словесна еквилибристика.

 

 

1. VCD с TMPGenc енкодера става почти 2.5 ПЪТИ по-бавно при същото качество както и с MPEG енкодера - 352Х288, 25 fps

2. Отделно с TMPGenc енкодера трябва допълнително да вкарваш субтитрите и т.н.

3. Имаш ли идея, как ще разделиш с TMPGenc енкодера филма за да го запишеш на 2 диска. Май ще ти трябва още една програма, докато с MPEG енкодера става много лесно

Link to comment
Share on other sites

awe ti nesto ne si mnogo smislen :angry1

Много си прав,нямам си хал-хабер как се работи с TMPGenc .Просто ти копирах

от дата.бг дискусите,влез в саита и ще научиш каквото ти трябва.shot.gifwc.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...