Jump to content
BulForum.com

електронен подпис


samkijot

Recommended Posts

Така се получава най-вероятно заради ползването на един от най-некадърните браузъри в историята. Системата не е виновна.

Link to comment
Share on other sites

Така се получава най-вероятно заради ползването на един от най-некадърните браузъри в историята. Системата не е виновна.

...го казва човек използващ Maxthon...

Link to comment
Share on other sites

И Хром едновременно и няма грам проблеми с тях. Да не отварям приказка по въпроса, че повечето функции на разни бездарни браузъри са крадени от Макстон.

Link to comment
Share on other sites

И Хром едновременно и няма грам проблеми с тях. Да не отварям приказка по въпроса, че повечето функции на разни бездарни браузъри са крадени от Макстон.

Така е. Номер едно е и всичките нови разработки и идеи идват от него. Съгласен съм на 100%.

Link to comment
Share on other sites

2007 - Maxthon releases ground-breaking 2.0 product -- the most customizable browser on the web.

 

2008 - Maxthon won its first Webware 100 award, receiving more votes than any of the other Internet products. Downloads of Maxthon from its main site reached 170 million.

 

2009 - Maxthon won its second Webware 100, beating all other browsers. New partnerships included the largest search engine in Russia, Yandex. New browser features included adding the saving of Favorites online and additional crash protection.

 

2010 - Maxthon was chosen to be on the European "browser ballot," a screen from which European Windows users will chose the browsers they want to use.

 

2010 – Maxthon passes 500 million download milestone.

 

2010 – Maxthon releases Maxthon 3, the first browser with integrated WebKit and Trident architecture.

 

2010 – Maxthon reaches 250 million unique sessions per month milestone.

 

2010 - Maxthon for Android released, reinventing touch screen mobile browsing.

 

 

Да не размиваме темата. Някои "дреболии" като табовете, команди с жестове на мишката и много други са все от Макстон. Не те карам да се съгласяваш с каквото и да е. Всеки може да ползва каквото пожелае.

Link to comment
Share on other sites

Ся ако кажете и дали с тоя Макстон УЕП има споменатите проблеми....

 

Макстон, последно когато го ползвах, си беше проста обвивка на IE, подобно на Неткаптор (тоя ми беше любим но и най-бъгав). Сега да не е самостоятелен браузър?

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам как да ти кажа дали ще има същите проблеми за съжаление... unsure.gif

 

ЕДИТ: Абе я по темата малко - някой навива ли се да ми проведе инструктаж относно ЕП? tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Какъв инструктаж ти трябва?

 

Иначе за макстон ми е все едно, прехвърлих си букмаркове и т.н., в IE8, и за случаите, в които се налага, ще работя от там. Добре че не е често.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Въпроси към собственици на УЕП.

 

Защо Инфонотари изисква през 2г. цялостно преиздаване на сертификата? От там където го издавам, не ми дават задоволителен отговор (даже май никакъв). Има ли някаква основателна причина според вас..

Освен разбира се по-голямата такса, която се иска (май това е основната причина независимо какво друго отговорят).

 

Защо някои от другите доставчици НЕ изискват всяка година подновяване (което за мен си е pain in the ass да ходя всяка година на крака) на УЕП и след като може така, защо Инфонотари изисква всяка година, след като достоверността е еднаква при всички доставчици, а другите или поне някои не искат? Да не говорим че Инфонотари май искат най-много пари за тая услуга. И за капак - дето през 2г. изцяло преиздаване на нов!

 

След казаното горе, предложете при кой да си изкарам следващия УЕП, защото тоя ми изтича, а някак ми е горчиво да наливам макар и неголяма сума, пари в някакъв доставчик, за който имам съмнения че просто дере кожи докато може и има балами като мен.?

От друга страна май не навсякъде всички приемат УЕП от всеки от регистрираните у нас доставчици, а Инфонотари май най-често се приемат, та затова ми е питането.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро и аз се сблъсках с този проблем. Можело само веднъж да се поднови подписа. Първото подновяване го направих без да ходя в офис. Разменихме няколко имейла и след като им подписах 1-2 файла ми изпратиха новият подпис. Платих им по банков път. Тази година обаче ми се наложи да ходя в офис :(. Служителката си нямаше на идея какво е парола на самият сертификат :confused. Когато си направих подписа, най - добрите отзиви бяха за Инфонотари. Не знам в момента как са нещата.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за инфото, значи поне подновяването можело без да се ходи, полезно инфо, макар че сигурно си извадил късмет, ще питам принципно дали може, защото пак е някакво успокоение веднъж само на 2г. да се ходи, но определено това неудобство би било основателна причина да отида при други. Заедно с това, че в крайна сметка май 2х по-скъпо излиза при тях да си държи човек подписа.

И аз поради отзивите отидох при тях.

И как така са ти пратили новия сертификат, не е ли просто подновяване? Какъв нов..

Link to comment
Share on other sites

Изпратиха ми линк към една страница от която го "изтеглих". През самият браузър протече промяната. Не мога да се сетя дали можеше да се свали като файл.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам УЕП от Банксервиз/БОРИКА.Досега за 3 годни не съм ходил да го преиздавам, само всяка година го подновявам.

Но и те казват, че през две години е добре да се смени сертификата, най-вече от страна на сигурността.По добре било да се сменят през 2 години двойката ключове.Но при Банксервиз няма задължителна смяна, просто препоръчват.

Колокото до преиздаване, всичко става през браузера, само, че до януари тази година ставаше само през Internet Explorer.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, искаш да кажеш, че всяка година просто за 18 лв го подновяваш?

Оня ден гледах линк в b-trust.org, в който пишеше, че на 2г. се преиздава, също като в Инфонотари. Объркан съм. Мислех вече че е някаква законова постановка (май точно постановка).

Иначе доколкото разбрах Банксервиз не признава чужди четци и карти, и ако издам там, ще трябва 45-50 лв отгоре да дам. Айде мерси съм, ще си преиздам този сега, пък ще видим :) . Доколкото разбрах в Инфонотари има вариант поне подновяването да става без ходене на крака.

Link to comment
Share on other sites

Лично аз тази година януари месец, моя го преиздадох за трети път и то без да ходя да техен офис.Както казах преди, процедурата работеше само с Explorer.

Но на сайта им някъде прочетох, че се препоръчва да се сменят двойките ключове след около 2 преиздавания, пак казвам от съображение за сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...