Jump to content
BulForum.com

Какъв модел карате?!


adibas

Recommended Posts

Хах, нали знаеш: Xantia - по-доброто Пежо, както казва един колега от Русе :D Наистина возията е уникална. Само иска годишна поддръжка и проверки на сферите :)

То сферите няма какво да им проверяваш :) Като си замине някоя от тези на колелата веднага почва да се усеща с едно такова друсане, все едно някой те блъска. :D Пък централната - ако ти откажат спирачките или хидравликата на волана я няма(даже се усещат двете едновременно).

Следващата жена... така де - кола. Ще ми е пак Ксантия, само че с Activa окачване, ако знаеш какво представлява. Ако не си запознат, да ти разпъна една тема... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Ситроен Саксо 1997. Доволен съм. Не е самолет, но хвани тоя комфорт в малка кола и тва 6,5до 7,5 в града бензин :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

От коледа насам съм горд собственик на Пежо 306 ХДИ комби 99г. Засега съм много доволен от колата . Вози меко (в сравнение с другата ни кола Астра Ф 1.7ТД пак комби 95г. ), гори малко . :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

306 1.9TDI 97г. Много добра колица и гори очудващо малко. Само имам един въпрос понеже гледам на всички приятели с дизели свещите подгряват бързо и палят от раз, а мойта подгрява бавно и ако не подгрея 2пъти пали с бая въртене на стартер иначе с двойно подгряване е чакмак от раз. Мисля, че има изгорели свещ/и кажете дали съм на прав път и какви да взимам ако е така?

 

ЕДИТ: Останових проблема :) просто релето на свещите се разминава с лампата на таблото. Може и свещите да не са добре, но като цъкне релето и пали от раз :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам още едно Пежо от 6-7 месеца, но днес го карах за първи път/ 505 2.2 турбо инжекцион, къмто 180 коня, задно предаване. Оказа се с диферинциял с лимитирано приплъзване. Яко дрифтих тази вечер и го прибрах в бокса за излъскване - хубаво масло, антифриз, турбото ако се налага.... Най ме кефи, че е много нещастно на външен вид и ще има много изненадани и наказани дупета :)

Link to comment
Share on other sites

Имам още едно Пежо от 6-7 месеца, но днес го карах за първи път/ 505 2.2 турбо инжекцион, къмто 180 коня, задно предаване. Оказа се с диферинциял с лимитирано приплъзване. Яко дрифтих тази вечер и го прибрах в бокса за излъскване - хубаво масло, антифриз, турбото ако се налага.... Най ме кефи, че е много нещастно на външен вид и ще има много изненадани и наказани дупета :)

Колега, докарай го този дзвер на седмичната сбирка на клуб Пежо в Пловдив, за да го видим!!!

Тази кола за времето си е била невероятен звяр, предполагам, че наистина много хора биха си казали "Ега ти и Москвич-а", но, колкото и коне да са оцелели с годините, сигурно доста рацъри ще останат изненадани по светофарите... :devil

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...

Ситроен Ксантия 2.0 ХДИ 110к.с., малко данъка дразни ситуацията в началото на годината, ама иначе е добре.Смесен разход (на магистрала 140, на нормално шосе 105-110 , в града на 4-та рядко 55-60км/ч)за 1400 км 82 литра нафта.С лек дефект в кормилната уредба се случи - тръбата от хидравличната помпа до сервоусилвателя на волана даде малко фира след няколко регламентирани усуквания на двигателя за смяна на консумативите му, и сега имам съмнение за някакво чукане в съединителя, ама не съм сигурен.Иначе забележки по возията и по разходите нямам.Какво като на 30-ина години човек си купува пенсионерска кола да си вози задника меко!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...