Jump to content
BulForum.com

Freeletics тренировки


Stenli

Recommended Posts

Здравейте на всички! Напоследък поради една или друга причина все си намирам извинения да не ходя в залата и затова реших да потърся някаква добра алтернатива, която да е подходяща за тренировки вкъщи или навън (времето е изключително приятно). Търсейки попаднах на тренировките Freeletics - това е система разрабоетна в Мюнхен... бля, бля всеки може да влезе в Wiki-то и да го прочете, така че няма да правя копи/пейст от там. Честно казано тренирам по тази система едва от няколко дни и аз също не съм много навътре в нещата. Това което разбрах е, че това е 15 седмична програма и всяка седмица се правят различни тренировки. Първите 5 седмици са подготвителни и общо-взето нещата би трябвало да са по-лесни, но поне за мен не е така :D Забравих да вметна, че ВСИЧКИ тренировки са със собствено тегло и като оборудване ще ви трябва един лост за набирания - нищо повече. 

 

Защо пускам темата? Ами надявам се, че това нещо ще допадне и на други хора, които поради една или друга причина не посещават залата. Също така може да споделяме и резултати, трудности  и т.н.

 

Последно, но не и по важност - свалил съм от интернет тренировките за първите 5 седмици, така че ако някой иска да се пробва и го мързи да търси в гугъл да ми пише в темата или на лично, за да му ги пратя. Програмата има и мобилни версии, които включват тренировките. За андроид има безплатна и платена версия  - в безплатната са основните тренировки (мисля, че тези, които се правят в първите 5 седмици), а в платената са всички тренировки. Ако някой държи да има платената версия отново да ми пише, за да му я пратя.

 

558953_450013548442831_980086230_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо казват,че е free като се плаща ;) Краси я ми прати моля те тия работи по скайп.Първите 5 седмици и андроид програмката :)

edit:свалих си апа ;) Но съм пълна мърша и съм много зле :D 

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо казват,че е free като се плаща ;) Краси я ми прати моля те тия работи по скайп.Първите 5 седмици и андроид програмката :)

Да, приложението е платено, което е мега тъпо, но факт (според мен можеха да спечелят много повече от реклами и хора, които си наемат треньор). Хубавото е, че чичо Гошо намира всичко :D Само една подробност, когато цъкнеш на settings приложението крашва. От коментарите, които чета проблемът е в самота приложение даже и платената версия забива, така че проблемът не е в кракнатата. 

 

Приложението може да бъде свалено от тук -> http://www.apkmania.co/search/?q=freeletics

Първите 5 седмици с тренировки съм ги качил тук тук -> https://drive.google.com/folderview?id=0BylNXipSm-7WVDk4WGFhTUtXV28&usp=sharing

Полезен блог, в който за сега са качени тренировките до 11 седмица -> http://freeletics-experiment.blogspot.com/

 

 

Psihara, идеята ми е да пускам тренировките за всяка седмица, но напоследък нямам много време. Късният следобед или довечера ще гледам да дам малко повече разяснения около това как се тренира + тренировката за първата седмица + личния ми резултат от първата тренировка ;)

Link to comment
Share on other sites

Не схващам. Например това, което е за 1-вата седмица с бърпитата, клековете и крънчовете - тия рундове - всеки ден ли трябва да се правят всички? Или това е за различните дни? Как избираш кои 5 дни да тренираш ако е различни дни? А ако не е - как избираш колко дни да тренираш?

Link to comment
Share on other sites

Не схващам. Например това, което е за 1-вата седмица с бърпитата, клековете и крънчовете - тия рундове - всеки ден ли трябва да се правят всички? Или това е за различните дни? Как избираш кои 5 дни да тренираш ако е различни дни? А ако не е - как избираш колко дни да тренираш?

 

Предвидено е да се тренира 4 пъти в седмицата, като пише, че първата седмица може да се направи компромис и да се направят 3 тренировки. Кои дни да тренираш си зависи от теб понеделник/вторник - четвъртък/петък е добър вариант, също така понеделник, сряда, петък, неделя също става. Ако искаш може да тренираш 4 поредни дни, но не ти го препоръчвам :D Относно самата тренировка - да, трябва да се направят всички рундове с всички повторения и да си засечеш времето, за което си завършил. Като гледам резултатите един напреднал спортист прави Афродита за 25-30мин, докато начинаещ може да надхвърли и един час.

 

Аз лично съм направил 2 тренировки Афродита досега, без да си засичам времето и мога да кажа, че това е просто брутално. Днес ще ми е първият ден, в който ще тренирам сериозно, понеже и мен ме мъчеха същите въпроси, които ми задаваш. Сега когато нещата са поизяснени може да се започне. 

 

edit: винаги може да си направиш някаква комбинация, която на теб ти допада в зависимост от нуждите. Никъде не е казано, че трябва да следваш програмата, която са измислили от freeletics ;)

Link to comment
Share on other sites

Любопитен съм да вида как някой от показаните по снимките на страницата прави 5 HSPU-та, 15 набирания и 25 лицеви в серия без почивка. Ти пробвал ли си? Ако можеш, то най-вероятно проблемът е в мен.

Link to comment
Share on other sites

Любопитен съм да вида как някой от показаните по снимките на страницата прави 5 HSPU-та, 15 набирания и 25 лицеви в серия без почивка. Ти пробвал ли си? Ако можеш, то най-вероятно проблемът е в мен.

Ти мен не ме гледай, аз съм 115кила торба и от тея неща мога да направя само лицевите без почивка :D Специално за набиранията и HSPU има дадени по-лесни варианти специално за такива като мен... Относно почивките -  недей да го приемаш толкова буквално. Най-важната цел е да завършиш тренировката на 100%. Както казах напреднал спортист прави афродита за 25-30мин, докато при начинаещ може да иде и над 1 час. Разликата идва точно от там, че единия прави много малки почивки (ако изобщо прави), а другия (аз например) спирам след 25-тото burpee и не мога да си кажа името, щото няма въздух. Целта при този вид тренировки е да сваляш времето на тренировката, което идва от по-малките почивки, а не като някои хора в залата - направи 1 серия на лежанката и след това 5мин зарибява мадами. Ето тука една мадама се е снимала как прави burpees, тя даже прави по-лесния вариант (без лицева опора). Предполагам, че ще ти даде някаква по-реална представа за тренировката отколкото аз, обяснявайки ти писмено :D

 

Link to comment
Share on other sites

Тая не прави като хората бърпитата не важи ;) Според клипчето в описанието трябва да ти опрат гърдите в земята и след това да се изтласкаш ;)

едит:Тая накрая изнемогва и не прави нищо ;) 

Ако трябва да се направят всичките серии в на един път ще е много тежко.

Link to comment
Share on other sites

Довечера ще направя един 20 минутен крос и след т'ва ще пробвам афродитата и ще ти кажа колко време отнема. 50+40+30+20+10 бърпи+клек+преса, нали така?

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да се направят всичките серии в на един път ще е много тежко.

Това трябва да ти бъде целта. Ето още едно клипче 2 момчета правят Афродита:

както може да се види и те правят малки почивки, но единия завършва тренировката за 22:46 :bgrin:

 

 

edit: психара, пропусни кроса и направо направи тренировката. Тея бърпита просто ще ти е*ат майката на краката, а ако си тичал не ми се мисли. Ето упражненията:

20131002103226-aphrodite.png

Link to comment
Share on other sites

Завърших първата си тренировка Aphrodite:

 1601215_372448986230317_539733181_n.jpg

 

Малко впечатления и за какво да се подготвите. Тренировката буквално те сдъвква и изплюва, най-вече бърпийтата, където освен че краката ми станаха на баничка нещо не мога да се оправя и с дишането. Като цяло изключително интензивна тренировка! И един съвет от мен - задължително си вземете вода, без вода няма да успеете да я направите!

Link to comment
Share on other sites

Завърших първата си тренировка Aphrodite:

 1601215_372448986230317_539733181_n.jpg

 

Малко впечатления и за какво да се подготвите. Тренировката буквално те сдъвква и изплюва, най-вече бърпийтата, където освен че краката ми станаха на баничка нещо не мога да се оправя и с дишането. Като цяло изключително интензивна тренировка! И един съвет от мен - задължително си вземете вода, без вода няма да успеете да я направите!

Така, без да се оправдавам изглежда така:

 

Бях се надървил за резултат около 30-те минути. На 29-та минута започвах 4-та серия и дясната ортеза на коляното ми се скъса и се сгромолих. Тази тренировка явно не е за хора с проблем в колената. Песимистичното време щеше да е към 42 минути.

 

Така, с оправданията изглежда така:

 

Започнах с истински бърпита. Но после видях, че те ги правят с лежане а не с опора и смених стила и вдигнах темпото катастрофално много. Нямах вода. Днес ми е 41-ви пореден ден с тренировки.

 

Но препятствието е сериозно. И изобщо не е за хора, за които въпросната група цели. Ама изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Да не е за хора,които нямат грам подготовка като мен.На мен към 20 бърпи ми трепереха краката.Знам,че съм мързел и така нататък,но сериозно съм решен да го направя това :)  

Link to comment
Share on other sites

Така, без да се оправдавам изглежда така:

 

Бях се надървил за резултат около 30-те минути. На 29-та минута започвах 4-та серия и дясната ортеза на коляното ми се скъса и се сгромолих. Тази тренировка явно не е за хора с проблем в колената. Песимистичното време щеше да е към 42 минути.

 

Така, с оправданията изглежда така:

 

Започнах с истински бърпита. Но после видях, че те ги правят с лежане а не с опора и смених стила и вдигнах темпото катастрофално много. Нямах вода. Днес ми е 41-ви пореден ден с тренировки.

 

Но препятствието е сериозно. И изобщо не е за хора, за които въпросната група цели. Ама изобщо.

Браво! Явно си с доста добро подготовка, аз лично изобщо не мога и да си мечтая за време около 40мин.

 

 

Да не е за хора,които нямат грам подготовка като мен.На мен към 20 бърпи ми трепереха краката.Знам,че съм мързел и така нататък,но сериозно съм решен да го направя това :)

1146714_446877628756423_1512733093_n.jpg

:P

Link to comment
Share on other sites

Това са глупости. Наистина подобна тренировка не може да бъде качествено изпълнена ако не си достатъчно подготвен. Аз също започвах от 0-лата. Моят старт беше с 10 коремни преси, 5 лицеви опори и задъхване при изкачване до Альоша - с ходене!

Link to comment
Share on other sites

За мен първата седмица приключи. направих само 3 тренировки да не кажа 2 и 1/2, защото първата тренировка я прекъснах посредата на нищото (просто нямах достатъчно инфо как трябва да се направи тренировката). Ето и времената:

1 - незавършена.

2 - 58:46

3 - 52:27

 

Като заключение ще кажа, че (поне за мен) за бързото изпълнение на тренировката е много важно дишането при бърпий-тата. Ако успея да оправя дишането ще сваля с ще 5-6мин. Както и да е, продължаваме напред с MAX Week :D

Link to comment
Share on other sites

Аз от известно време правя максове всяка сутрин като стана от сън. Макс клекове, макс набирания и макс опори и така започвам деня.

Колко ти са максовете на клек и опори. Аз вчера направих 46 лицеви за 1.40мин и 167 клека, които са ми макс за 5мин. Набирания на тоя етап не мога да правя (прекалено много килограми) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Еми,

 

Имаме доста различни представи за клек и за лицева, защото ако можеш да направиш 167 чисти клека в серия, трябва да можеш и 20-тина набирания в серия... (аз не познавам човек, който може да направи 20 набирания в серия чисти).

 

Максовете ми в момента са: 44 клека, 31 лицеви, 12 набирания. Пореден ден без почивка - 45.

Link to comment
Share on other sites

Не знам твоите разбирания за клекове какви са, аз лично ги правя като него: 

Ако си намеря някой да дойде да тренира с мен ще го накарам да ме снима, за да не си мислите, че чийтвам :D

Link to comment
Share on other sites

Такива не съм сигурен колко мога да направя. Трябва да тествам, но ако имаш почивка от дори 2 секунди (а този има много почивки), не е макс. :)

Да, вероятно от там идва разминаването. Аз направих 167, които са ми макс за 5мин. Ако трябва да направя макс без почивка не знам до колко ще докарам, но ще пробвам някой ден :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...