Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Всичко се свежда до ROM-а, който сложиш и програмите включени в него. В моя имаше QuickOffice, но той май позволява само преглеждане. Има една програма Documents2Go, която мисля, че поддържа и редакция. Не съм я ползвал, защото не ми се е налагало.

Link to comment
Share on other sites

След поразцъкване не Nexus One няколко дена заявявам, че по-стабилно от iPhone OS за сега няма. Просто работи, няма бъгване, няма забиване. На андроид има доста бъгове, дори екрана забива, понякога не може да се спре разговора, друг път не може да се вдигне. Във форума и други хора се оплакват от това. Да не говорим за програмите, които са под всякаква критика и изобщо не могат да се сравняват с тези за iPhone. Nexus one с 1 GHz процесор и 512 рам видимо е по-бавен от iPhone 3GS, който има 600 MHz и 256 рам

Link to comment
Share on other sites

Жив и здрав да си. И все пак тия неща опират до РОМ и нищо друго. При iPhone са така нещата, защото повечето програми си ги правят те, а операционната им система (и тази за телефон и тази за компютър) е по-опростена като цяло. И начина по който функционира, и начина по който е поднесена.

 

А за програмите не разбирам какъв е проблема, при положение, че повечето вече се правят в два варианта. iPhone и Android. Малко са тези, които са единствено за iPhone.

 

И все пак, искам да видя примерно как си правиш Access point и шерваш 3G интернета от телефона през Wi-Fi използвайки iPhone-а. Или пък как пращаш файл през Bluetooth. Или пък с колко клика намираш контакти в указателя. Или пък как си сменяш указателя, заглавния екран, Dialer приложението и каквото там се сетиш.

Link to comment
Share on other sites

Контакти в указателя става с едно натискане на буквата. Отстрани има цялата азбука и избираш която искаш буква и ти излизат всички контакти с тая буква. Има и друг начин. Направо отваряш търсачката и пишеш първите букви от името. Dialer-a се пуска по абсолютно един и същ начин като на Андроид. За какво да пращам файл през блутут след като само с едно кликане мога направо да го пратя по пощата? Шерване на нет не ползвам. Все пак това е телефон, а не компютър. Нексуса много често забива по време на разговор, екрана не се загася винаги като се доближиш до него, което води до прекратявне на разговора с бузата или пък спиране на микрофона или пускане на спийкъра. Относно хардуера със 2-те ръце казвам, че дисплея на нексуса има доста по-добри и ярки цветове. Обаче самия touchscreen на айфона е по-прецизен и звука му е по-добър. Спийкъра на нексуса по време на разговори е неизползваем. Почти не можеш да разбереш какво се говори. Камерата на айфон прави по-добро видео и по-лоши снимки. Батерията на айфона кара доста повече. По-добре пести батерия. Относно програмите, повечето програми ги има да, но качеството не им е същото както на айфон. Да вземем пример фейсбук или скайп. На айфон те уведомява за ново събитие дори да не ти е отворен фейсбук. На андроид дори като го отвориш докато не дадеш рефреш не ти казва какво ново има. Скайп читав няма, звука на фринг е смях в залата. А ако говориш по програмата скайп тогава ти взима пари за телефонен разговор. Да това са дребни (но дразнещи) софтуерни проблеми, които може би ще се оправят за в бъдеще. В никакъв случай не казвам, че Андроид е зле, ще става все по-добър. Но на тоя етап за МЕН айфон е по-добрия избор.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз да попитам, че много не съм чел, мога ли на НТС (с 520 Мхц процесор) да сложа Андроид ? В смисъл съвместима ли е с хардуера на НТС на което имам Уин мобайл ?

 

iPhone -a наистина е най-лесен и удобен за ползване от повечето си конкуренти. Гледам, че с не малко закъснение и другите производители започват да ползват capacitive touchscreen, работата с който е несравнимо по-лесна отколкото resistive. Въпреки, че аз на моите НТС съм се специализирал и работя само с пръст - при това палеца - мога да правя всичко, което ми е нужно, включително и да пиша на малката клавиатура.

Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам, че много не съм чел, мога ли на НТС (с 520 Мхц процесор) да сложа Андроид ? В смисъл съвместима ли е с хардуера на НТС на което имам Уин мобайл ?

 

iPhone -a наистина е най-лесен и удобен за ползване от повечето си конкуренти. Гледам, че с не малко закъснение и другите производители започват да ползват capacitive touchscreen, работата с който е несравнимо по-лесна отколкото resistive. Въпреки, че аз на моите НТС съм се специализирал и работя само с пръст - при това палеца - мога да правя всичко, което ми е нужно, включително и да пиша на малката клавиатура.

 

Зависи от твоя модел. На някои можеше, но не върви както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Ще Ви помоля да не превръщате темата в мерене на телефони и кой вид е по-хубав и кой не, защото това е субективно и си е до потребителя.

 

А сега по същество. Можете ли да ми препоръчате хубав music player. Защото Music v4 ми създава странен проблем - ако някой ми звънне, докато слушам музика, телефона се сбъгясва и трябва да рестартирам.

 

И другото - може ли да дадете информация как мога да ъпгрейдна до новата версия на Android?

Link to comment
Share on other sites

И другото - може ли да дадете информация как мога да ъпгрейдна до новата версия на Android?

 

Аз ползвам вградения музикален плейър. Но толкова го и ползвам..

 

С коя версия си в момента? Мисля, че G1 можеше да се качва до 2.1, но вървеше доста зорно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз преди няколко дни, най-накрая успях успешно да руутна моя HTC Magic. Сега върви със sunpei 0.4pre Legend РОМ-а и се държи доста добре. Има някои дразнещи моменти, но като се порови човек в настройките и като се сложи един Startup Manager примерно, всичко си идва на мястото. 

 

Нововъведенията в Android 2.1 са значителни.

 

Само остава да си сложа Apps2SD, че много пищи за място на устройството.

 

Също, ако на някой му трябва GPS софтуер, след много мъки, търсене, инсталиране на програми и моменталното им премахване, установих, че iGo е най-доброто, което може да се намери за Android, макар че май няма нужда от по-добро.

 

Не се занимавайте с глупавия, бъгав NDrive. Navigon-а пък има точно 7 улици в Пловдив. Направена е картата, колкото да се мине транзит през държавата.

 

Google Navigation пък е заключен за останалите страни, освен USA и UK. Мисля, че като го пуснат, ще е най-доброто офлайн решение ако може да се съчетае с софтуера, който сваля картите в определен радиус на картата на телефона.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Google Navigation не използва ли интернет? Щото като имах Nexus one използваше интернет връзка за да ползва картите

 

Google Navigation пък е заключен за останалите страни, освен USA и UK. Мисля, че като го пуснат, ще е най-доброто офлайн решение ако може да се съчетае с софтуера, който сваля картите в определен радиус на картата на телефона.

 

 

Слага се програмата. Задава се радиус от определена точка на картата и какво точно искаш да свали. Дали само карта или и сателитни снимки. Пуска се и се сваля на картата на телефона, като вече не изисква интернет връзка.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не е точно свързано със самата ОС но да питам,някой има ли преки впечатления от Htc Tattoo?Мога да го взема от Мтел за около 150кинта,допадна ми много на размери и дизайн и парите ме устройват:)) Интересува ме как се държи батерията,wi-fi-то бива ли го,има ли достатъчно софт за него?

Link to comment
Share on other sites

Софтуера за всеки Android телефон е еднакъв. С малки изключения за телефоните с по-малки екрани (HTC Tatoo), но в общи линии, няма да имаш проблем със софтуера.

Link to comment
Share on other sites

А сега по същество. Можете ли да ми препоръчате хубав music player. Защото Music v4 ми създава странен проблем - ако някой ми звънне, докато слушам музика, телефона се сбъгясва и трябва да рестартирам.

 

Сега пробвах Zimly. Мисля, че не е лош. Пробвай дали ще ти хареса. Имаше и един друг. 3 се казва. В маркета на мултимедия излиза в първите 50 резултата някъде. Иначе няма как да го намериш.

Link to comment
Share on other sites

Android бил замислен да спре Apple

 

24 Май 2010, 09:58

Източник: TechNews.bg

 

Проектът за мобилна операционна система Android е бил замислен като противодействие на Apple, разкрива висш представител на Google. Ако не беше Google, Стив Джобс със своята iPhone OS щеше да контролира целия мобилен пазар, казва Вик Гундотра, вицепрезидент на интернет корпорацията, цитиран от electronista.com.

 

Платформата Android е създадена с цел да не се допусне доминация на Apple в мобилния сегмент, признава Гундотра. Той вярва, че благодарение на дейността на Google е избягнато мрачно бъдеще, в “което има само един човек и един телефон”. “Ние не искаме такова бъдеще”, казва вицепрезидентът на Google. Android има съществени предимства спрямо iPhone OS - отвореност, многозадачност и поддръжка на Flash, посочва Гундотра.

 

източник

Link to comment
Share on other sites

Явно. :)

 

Сега като излезнат Android телефоните с nVidia Tegra 2 графичен процесор и iPhone-а ще залезе тотално. До сега, единственото преимущество на хардуера е графичният ускорител (въпреки, че Motorola Droid го има същият).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ами Android за 1 година държат 43% от устройствата в САЩ. Apple няма да залезе тотално, но определено няма да е толкова разпространен, колкото беше преди година.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...