Jump to content
BulForum.com

Fiat Bravo 1.9TDI


toti_barabata

Recommended Posts

Някой има ли такава машинка,защото съм се заканил да купувам точно този модел!

 

"купи си фият чи да тъй яд" са казали хората

Link to comment
Share on other sites

"купи си фият чи да тъй яд" са казали хората

Хайде да спрем с това какво са казали хората - ако имаш да кажеш нещо по-смислено....моля. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам - чешеш си езика, просиш си процент или какво? Човекът иска преки впечатления за кола, която смята да купува, а ти му цитираш народен фолклор...темата не е за лаф-мохабет, а за съвет - ако ти се приказва какво да е, ориентирай се към темата за общи приказки за автомобилите.

 

П.П. И си прочети точка 12 от правилата.

 

в народния фолклор има известна истина не мислиш ли? аз не разбирам също кой от двама ни си чеше езика но както и да е, сега малко лично мнение за посочения автомобил, отделно от народния фолклор. що се отнася за дизелов автомобил фиат, мисля че италианците не са най добрите в производството на дизели. по-добре ако колегата наистина си е харесал фиат да си вземе бензинов. а ако иска дизел, аз мисля че на 1 място са японските дизели, следвани от френските, после немските. хайде сега слагай процента - ти колиш и бесиш тука явно

Това вече е доста по-смислено писание. :punk

Ако се опрем на точка 30 - да, аз съм един от колещите и бесещите, но тъй като коленето и бесенето го правя с отвращение, понеже съм миролюбива личност (поне до момента, до който някой не ме изкара тотално извън нерви), в случая не мисля да го правя, защото не виждам причина за това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам - чешеш си езика, просиш си процент или какво? Човекът иска преки впечатления за кола, която смята да купува, а ти му цитираш народен фолклор...темата не е за лаф-мохабет, а за съвет - ако ти се приказва какво да е, ориентирай се към темата за общи приказки за автомобилите.

 

П.П. И си прочети точка 12 от правилата.

 

в народния фолклор има известна истина не мислиш ли? аз не разбирам също кой от двама ни си чеше езика но както и да е, сега малко лично мнение за посочения автомобил, отделно от народния фолклор. що се отнася за дизелов автомобил фиат, мисля че италианците не са най добрите в производството на дизели. по-добре ако колегата наистина си е харесал фиат да си вземе бензинов. а ако иска дизел, аз мисля че на 1 място са японските дизели, следвани от френските, после немските. хайде сега слагай процента - ти колиш и бесиш тука явно

Link to comment
Share on other sites

Колеги благодаря заотговорите!След консултацията тук ио вчера с колегите от работата ще се откажа от този Fiat и ще търся друг дизелов автомобил!

Link to comment
Share on other sites

Не се отказвай. Дизеловите мотори на ФИАТ след 99 г са доста добри. Става дума за JTD модификацийте. Това са Комън Рейл мотори.

Link to comment
Share on other sites

Оставете ги да вярват в митове и легенди бре. За кво пишете. Като ония отгоре с великата мисъл. Те ако не са добри, ОПЕЛ нямаше да ги ползват.

Link to comment
Share on other sites

Ето ти един сайт в който разни хора са споделили мнението си за различни модели коли http://avtomobili.info/

и аз съм писал мнения там за две коли.Щракаш на "Виж мнения" и избираш модала марката и т.н.

 

Ако в мибиле.бг не ти отваря статията за "фиат браво автомобила на старо"...ето я заповядай...

 

FIAT Bravo/Brava (АВТОМОБИЛЪТ НА СТАРО: ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ)

Ако титлата “Автомобил на годината” отразяваше реалните качества на колите, FIAT несъмнено щеше да се ползва с реномето на производител на най-добрите возила в Европа. Италианците изглежда са абонирани за престижното звание - всеки нов модел на компанията я печели без особени затруднения в конкуренцията на не по-малко именити марки. Историята се повтори и през 1995 г., когато FIAT представи наследника на Tipo (носител на титлата за 1989 г.) Bravo/Brava. Елегантият дует (или далновидно вложените за спечелването на симпатиите на специалистите средства) моментално грабна приза, а надеждите на заклетите фиатаджии за пореден път излетяха в орбита. Тандемът трябваше завинаги да скъса с недотам слънчевия имидж на прдшественика, а непобедимият Golf най-сетне да си намери италианския майстор. Осем години по-късно вече е ясно, че амбициите са опрвдани само частично - в сравнение с Tipo Bravo/Brava решително са голяма крачка напред. /Надеждността на италианската продукция обаче отново отстъпва на конкурентите от Германия и Япония. Някои шегобийци даже побързаха да отбележат, че този път FIAT категорично е направил грешка с подбора на името за симпатичния хечбек.

И така - струва ли си интересът към апенинката? Отговорът на този въпрос определено е положителен, стига купувачът да е склонен да прости на Bravo/Brava някои дребни недостатъци. Под елегантната външност на FIAT-а се крие изнендващо високо по стандартите на производителя качество на изработка. Ръждата отдавна не е проблем на италианските коли, а и лаковото покритие си го бива. Прилична сглобка, богато оборудване и разнообразие на модификациите - какво повече му трябва на човек? Доброто впечатление от Bravo/Brava развалят все дреболии - прекъсващи заради оксидация контактни клеми на вратата на багажника, прекалено широки предни колонки, които ограничават видимостта, потропващи механизми за регулиране на седалките...

Красиви не само отвън: интериорът на Bravo/Brava радва окото

В началото на 1997 г. FIAT отзова голям брой автомобили за отстраняване на досадни недостатъци като зле закрепени тасове, каучукови упплътнения на вратите и проникване на вода в багажника. Дизеловите версии от 1996 г. имат проблеми с гърловината на резервоара, а в някои модификации шумоизолацията определено може да бъде по-добра. Контурът на предните седалки трудно минава за съвършен, а задният диван на Bravo определено е недостатъчен за трима. Италианците провеждат още няколко акции за отстраняване на дефекти - самоволно разрегулиране на педала на съединителя, калпава пробка на резервоара на бензиновите версии, заради която в салона мирише на гориво, протрит в скоростната кутия гумен маркуч на хидравликата на волана, вибриращ капак на жабката и т.н.

В духа на най-добрите италиански традиции Bravo/Brava може да се похвали с пъргави и темпераментни

двигатели,чиито параметри позволяват еднакво приятна експлоатация в града и по магистралите. Предлагат се общо 6 бензинови мотора с работен обем 1 242, 1 370, 1 581, 1 596, 1 747 и 1 998 см3 и мощност съответно 80/82, 75/80, 90/103, 103, 113 и 147/154 к.с. Дизелът (1 910 см3) съществува в три разновидности - атмосферна (75 к.с.), турбокомпресорна (100 к.с.) и Common rail (105 к.с.). Агрегатите са надеждни и не показват сериозни дефекти, стига да не се смятат първите две години от производството. FIAT отстранява повечето от тях в рамките та гаранционния срок - например течовете на масло от семеринга на разпределителния вал в колите с 1.4- и 1.6-литров мотор, внезапно прекъсващата циркулация на масло заради метална стружка, образувана в процеса на работа и запушваща клапана на маслената помпа. Всички модификации имат проблем с термоизолацията на катализатора, а най-мощната версия HGT с петцилиндров двигател от Lancia Kappa често страда от повреди в диференциала поради рязко потегляне.

Ауспухът ръждясва и цинковите спейове не могат да спрат процеса – използването им има само козметичен ефект

Всички мотори са чувствителни към качеството на горивото, а препоръчваното от FIAT масло Selenia действително е най-доброто за модела. Кандидат-купувачът трябва да знае, че ангренажните ремъци на Bravo/Brava издържат най-много 60-65 000 км, след което имат навика да се късат и да предизвикват маса поразии. Капризна е и запалителната система, контактите по която често нарушават нормалната работа на двигателя. Колкото до оптималния избор, повечето познавачи на модела препоръчват 1.6-литровата бензинова машина.

Bravo/Brava предлага комфортна возия, но при по-лоша пътна настилка

окачването става шумно и не филтрира достатъчно добре неравностите. Според статистиките заветната цифра при него е 80 000. След този пробег обикновено се налага смяна на маншони на полуоските, амортисьори, втулки на носачите, лагери и практически цялата ходова част. Добрата новина е, че операцията не е скъпа и се налага отново чак при пробег 120-140 000 км. Сред по-значимите недостатъци на трансмисиите трябва да се отбележи трудното превключване на предавките при по-висока скорост.

Макар да няма никакви основания за сравнение с FIAT-овете от по-старите поколения, проблеми тормозят и

електрическата инсталация

Във всички бензинови модификации работи бавно стартерът, а серийно монтираният имобилайзер често осуетява всякакви опити на собственика да запали двигателя. Оригиналната стереосистема също показва дефекти - откази на паметта, зле закрепени копчета на управление, проблеми с касетоприемника, “жужене” в тонколоните и т.н. Поврежда се и климатикът на някои коли от 1996 г. Независимо от изброените дотук дефекти обаче, Bravo/Brava е нелоша алтернатива на шампионите от Голфовия клас - най-малко заради цените на употребявани екземпляри и евтината поддръжка.

Димитър Димитров

AvtoMitak@avto.bg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...