Jump to content
BulForum.com

Game of Thrones


Recommended Posts

Малазан... Тая книга просто е нереално тъпа или поне първата част, която се опитвам да прочета от около половин година и все не успявам. Авторът явно е сметнал за необходимо да въведе 834758374 героя с почти толкова местности и разни други шитс. Все пак се надявам нататък нещата да станат малко по-интересни, защото съм решил да прочета цялата поредица :D

Въпрос на вкус!Аз половината я прочетох за 2-3 дни.А какво е "шитс"?Майтап бе. :laughing: Ама мразя чуждици.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Малазан... Тая книга просто е нереално тъпа или поне първата част, която се опитвам да прочета от около половин година и все не успявам. Авторът явно е сметнал за необходимо да въведе 834758374 героя с почти толкова местности и разни други шитс. Все пак се надявам нататък нещата да станат малко по-интересни, защото съм решил да прочета цялата поредица :D

Ти явно не си фен на фентъзито или ако си то явно е светът на Толкин ( или Хари Потър :D ? ). Верно че Мартин малко залита откъм герои, но поне ги описва доста дълбоко и това му е силата. Виж примерно Джордан там не само че имаш 1000000 различни герои, места, събития, ами и цялото действие се развива в 14 книги :D

Ако можете ги прочетете на английски книгите, преводите на български не, че са лоши, но на английски просто звучат по-добре.

Сериалът е доста добър, но е много далече от книгите - липсва му мащабност, разгръщане на много от героите и събитията и откъм саундтрак хич не ми харесва :( Но пък поне ще зариби хората да прочетат поредицата.

Link to comment
Share on other sites

Ти явно не си фен на фентъзито или ако си то явно е светът на Толкин ( или Хари Потър :D ? ). Верно че Мартин малко залита откъм герои, но поне ги описва доста дълбоко и това му е силата. Виж примерно Джордан там не само че имаш 1000000 различни герои, места, събития, ами и цялото действие се развива в 14 книги :D

Ако можете ги прочетете на английски книгите, преводите на български не, че са лоши, но на английски просто звучат по-добре.

Сериалът е доста добър, но е много далече от книгите - липсва му мащабност, разгръщане на много от героите и събитията и откъм саундтрак хич не ми харесва :( Но пък поне ще зариби хората да прочетат поредицата.

 

Аз нямам оплаквания от Мартин и "Песен за огън и лед". Авторът въвежда героите постепенно като ги описва доста подробно и е по-лесно да се запомнят. Докато Ериксън постоянно спами нови лица с нови местности и това ме дразни. Одеве се зачетох в коментарите публикувани в сайта на bard и общо-взето доста голяма част от читателите на "Малазанската книга на мъртвите" се оплакват именно от същото нещо.

 

 

 

 

edit: btw, има доста подобни коментари, което ме кара да мисля, че ако се напъна още малко нещата ще започнат да стават по-интересни:

 

 

 

 

 

"Време е за нещо полезно за тези който мислят да се захващат с тази поредица!

Първите 200 - 250 страници откровенно си мислех да подпаля книгата с мисълта че в рацете ми е изблика на пълната простотия която един автор може да избълва, но после започнаха невероятните събития разказани с невероятен замах от един невероятен автор.

Така че извода е не се отказваите дори и запалката да ви е в ръцете!

Тази книга наистина си струва!!!"

 

 

 

 

 

но да не спамим излишно темата, нека да коментираме само "Игра на тронове" :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

/off

Имаше нещо подобно и с мен в началото с Малазан. Струваше ми се прекалено сложна, прекомерно заплетена в имена, местности, богове, д'айвърси, соултейкъни и т.н.

Малко като навлезеш в книгата обаче, осъзнаваш мащабността на света, който ти се предлага. Книгата е просто зашеметяващо добре написана!

"'Pust? Back in the temple, poring through the archives of the Book of Shadows.'

'Looking for what?'

'Some provision, any provision, for a High Priest of Shadow having two wives.'

'Is there one?'

'How should I know?'

'Well,' Cotillion said, 'didn't you write it?'

Shadowthrone shifted about 'I was busy.'

'So who did?'

Shadowthrone would not answer.

Cotillion's brows rose. 'Not Pust! The Book of Shadows, where he's proclaimed the Magus of High House Shadow?'

'It's called delegation.' Shadowthrone snapped.

'It's called idiocty.'

'Well hee hee I dare say he'll find what he's looking for, won't he.'

'Aye, with the ink still wet.'"

/off

 

Що се отнася до "Песен за огън и лед", не искам да вкарвам спойлери, но да кажем, че феновете на магии, богове, Първи Мечове и т.н. ще останат разочаровани от сериала, освен ако не избягат сериозно от оригиналния сценарий, което ме съмнява да направят...

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея защо епизодите са изтрити от замунда? :(

 

Защото дават сериала по HBO и най-вероятно са ги подгонили за права.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея защо епизодите са изтрити от замунда? :(

 

Дам, редовно се трият.За това пък доста често редовно се и качват едни и същи по няколко пъти, само и само да ги има.И така до следващия репорт.

Link to comment
Share on other sites

tv.torrents.ro, hdbits, bitmetv, tvtorrents.com да не говорим за стотиците и хиляди публични тракери - голяма работа, че се трият.

Link to comment
Share on other sites

w00x, колко ги подкупи тези сценаристи ;) Искаше дракони - имаше дракони!

Интересен, но и странен край на сезона - много неясноти около съдбите на героите, голямо разчистване падна и в този - последен епизод. В очакване на новия сезон съм - определено!

Link to comment
Share on other sites

Абе аз мислех, че тази русичката девойка на сляпа вяра си ги пляска това, че е наследница на големите гущери.

Link to comment
Share on other sites

Е тя нали го усети това в една от по-предните серии, даже нейната прислужница си остави кожата на едното от нажежените яйца, а на нашето момиче нищо не и стана.

Link to comment
Share on other sites

Това с нажежените яЙца го помня, ама реших, че е само за спекула. Явно ся ще им раздуят бюджета яко и ще почнат летежи, огньове и прочие шукаритети. Кой знае, може и 3дье да го заснемат :lol: :lol: :lol:

 

Само сценаристите да си карат по-кротичко и да си дават интрижките как си трябва и аз ще съм си доволен. Не го гледам като екшън тази сериал, а по-скоро като мини епосче - дано не грешка.

Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета, има достатъчно време до втори сезон, поне хванете и прочетете книжките, честно. Гарантирам ви, че гледането на сериала тогава си е съвсем различно изживяване :D.

Link to comment
Share on other sites

w00x, колко ги подкупи тези сценаристи ;) Искаше дракони - имаше дракони!

 

Дракони!!! Знаех си! Още като видях яйцата!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Рядко пъти ми се случва да чета книга след като е излязъл филмовия й аналог. Обикновено съм подготвена много преди да се сетят да снимат нещо от нашумялото заглавие. Но не и този път.

Основната причина да не прочета до сега "Песен за огън и лед" е малката ми склонност да чета фентъзи изобщо; а втората причина, да реша да прескоча четенето на петте книги преди време, е славата, която добиха те. Още с появяването на "Пир за врани" (2005г.) наизлизаха доста статии за наградите на поредицата и щедростта на критиците да наградят с маса награди една толкова "рязка" поредица, характерна с безмилостното си ниво на брутализъм.

Пък и на пазара имаше не по-малко известни аналози в жанра, а и според мен по-приказни колекции - Стивън Ериксън, Брандън Сандерсън, Реймънд Фийст - все живописни бардове на словото.

Затова я зачетох по време на излизането на първия тийзър на сериала. Причината да се заема с четенето е HBO. Според мен те са известни напоследък с умението си да изпипват до всеки детайл сериозни и противоречиви теми. “Rome, “Carnival”, “Deadwood” са само малка част от сериалите, които направиха HBO легенда в TV средите и прицелването им в "Песен за огън и лед" исках да преценя до колко им се е получило.

Книгите ме изненадаха в няколко аспекта. Единият е усещането, че в тях няма нищо сигурно, че който и герой да си харесате, то в даден момент от сюжета той/тя ще бъде изнасилен и/или заклан. Другото е умението на Мартин да заобиколи всички клишета и да създаде нещо неповторимо.

Очаквах, че ще има орки, елфи и прочее персонажи от класическото фентъзи, е тук са заменени с дракони и немъртви, но историческата нагласа на книгата ме изненада приятно.

Намирам, че и Мартин по примера на Толкин е изперкал на тема родословия. Уморително много народ е наблъскал в книгите си, достатъчно толкова, че да се колят и изнасилват наволя и пак да остане място за възможности.

И въпреки това Мартин е толкова неебателен към героите си, че обикновеният читател няма как да не му тегли поне една сочна псувня. Класическите приказки във фентъзито са погазени грубо от действията на автора.

Четейки книгите у всеки от нас би се появила симпатия към някой от многобройните персонажи, тъй като Мартин ги е изобразил ярко, детайлно, внимателно и с любов, а после перверзно ги е избил.

Още в първите си три книги Мартин избива половината си персонажи, а останалите доубива нататък. Колко прецакано камилче се усеща читателят, докато колят и изнасилват героя му, на Мартин му е през ***. Ние сме читатели и той може да се изгаври със симпатиите ни, както и когато намери за добре. При това ще сме си платили, а той ще е и награден.

Браво! Харесвам такива автори. Смятам, че поредицата книги си заслужава да бъде прочетена защото малко книги написани до сега могат да гарантират толкова наситени разочарование, нецензуриран език, насилие и алтернативна hardcore историческа достоверност.

 

Game-of-Thrones-Houses-infographic-Westeros-101-f-570x610.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Новини около сценария "Игра на тронове". Два броя подписани сценария, предназначени за търг в Невада са били откраднати. :laughing:

Самият Мартин, полудял от фентъзи ярост е решен да дебне възможността да бъдат продадени чрез някой онлайн търг.

В блога му можете да намерите критичното му мнение по темата. А и да се включите в издирването на безценните сценарии. Мжд. смятам, че тези сценарии съществуват и в друг вид, в който лесно да бъдат възпроизведени. Но лично аз подозирам гадината Церсей, разбира се всичко това потулено от кутрето.

 

3714834y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сега чета книга втора, обачеее нищо не се случваmad.gif Не че съм прочел кой знае какво - 100тина странички, просто за повече нямам време, но това не променя факта, че нищооо не се случваbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз все си мисля, че тоя сериал няма да следва неизменно поредицата, а само първата книга и от там ще поеме по свой път. Иначе защо да се казва "Игра на Тронове", а не "Песен за огън и лед".

Link to comment
Share on other sites

Накрая на втората книга има над 20 страници с изброяване на персонажите... Автора за мен е просто уникален, не знам как е успял да проследи всичко по начина, по който го е направил. Толкова много герои и с такива подробни описания. Изобщо не е случайно, че е получил толкова положителни оценки от критиците!

 

Дано втория сезон на сериала да е малко по-подробен от първия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе да ви кажа в момента чета третата книга"Вихър от мечове" и не мога да се отделя от нея!Първите 2 ги изчетох на един дъх!Дано да има сериали и по другите 3 книги.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...