Jump to content
BulForum.com

Game of Thrones


Recommended Posts

Нормално е да се развива действието в 6ти епизод по-сериозно, все пак ще има по 10 епизода на сезон. Вече е поръчан втори сезон и кастинга за него е започнал през Май, така че не се притеснявам особено за бъдещето на сериалчето.

 

Разбира се, че е нормално (в повечето случаи), но на мен ми е любопитно какво в първите 5 епизода е повишило толкова зрителския интерес.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Цици и насилие ;)

Ами не знам,мен целия серал ме грабна!!Още от първата серия нямам търпение да излезе следващата!!Даже днес си купих и първите две книги!Просто не знам как на някой може да му е скучен?!!Ако този сериал е СКУЧЕН просто не знам кой е интересен!За мен това е един от най добрите сериали които съм гледал! :beer:

Link to comment
Share on other sites

наивно е да смяташ че само в България има топла вода, както и че бюджета и печалбите не са фактор за качеството на дадена продукция.

 

Явно нещо си пропуснал в написаното от мен.

Това, че в БГ 95% от хората муфтят от торентите, не значи че и "навън" е така.Хората си плащат ( защото и могат ) за да гледат.

Link to comment
Share on other sites

Явно нещо си пропуснал в написаното от мен.

Това, че в БГ 95% от хората муфтят от торентите, не значи че и "навън" е така.Хората си плащат ( защото и могат ) за да гледат.

 

Не е нужно да плащаш чак толкова много. Достатъчно е само да си пуснеш HBO.

 

Тъкмо изгледах 8-ми епизод. Те тамън ще започнат да се къртят и ще свърши сезона.

 

Супер много се надявам да се появят дракони :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам друго виждане ...

 

Това или е било сън на нашето момче, който го гложди в деня преди екзекуцията. Просто ме съмнява да махнат ключовия си персонаж в 1ви сезон ;) Едва ли не, е еимал съмнение, че трябва да направи каквото си знае, защото хората, с които договаря са без чести думата им не струва.

 

Link to comment
Share on other sites

Според мен

 

следващият епизод ще започне с това как една стрела се забива в окото на екзекутора, докато замахва с меча.

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че и двамата дрънкаме глупости. Аз мислех, че това е финалния епизод от сезона. Не е така. Има 01х10 и вече има и превю за него >

http://www.hbo.com/game-of-thrones/index.html#/game-of-thrones/episodes/1/10-fire-and-blood/video/preview.html/eNrjcmbO0CzLTEnNd8xLzKksyUx2zs8rSa0oYc5nLlTPz0mBCQckpqf6JeamsjFyMjKySSeWluQX5CRW2pYUlQLFAFv-Fzg=

 

Както се вижда почти сигурно е, че не сме прави. Въпреки, че никъде в прав текст не се споменава черното събитие, т.е. надежда има.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, надежда няма. Имайте предвид, че има още 5 книги и като гледам, как се развиват нещата, няма да се учудя накрая всички да измрът...

Link to comment
Share on other sites

Че то това е интересното в книгите - непредсказуемост, карат те да си харесаш герой и после - оф уит хис хед! Интересни са, препоръчвам на всеки фен на сериала да ги прочете тъй като там има доста повече неща, които тук са пропуснати поради явни причини.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, не знам поради какви причини го правят. Особено в тая серия да претупат по тоя начин битките е супер тъпо! Вместо да удължат малко сериала, хем ще стане по-интересен, хем ще изкарат още пари и то с минимално оскъпяване, защото с моментното състояние на компютърната анимация, щеше да им се наложи да изполват минимално количество статисти.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно чак при постпродукцията на 5-6 серия са видяли рейтингите на 1ва и 2ра ;) Пак казва, голям шок е за продуцентите и целия екип каква гледаемост бележи. Явно не е имало време за реакция и да разгърнат малко. Все пак и тоя формат 10 серии сезон!? Никой просто не е очаквал, чак такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

само който не е чел книгите очаква чудеса като във детски филм...

историите са нарочно развити като за възрастни - не очаквайте хепиендове, по-скоро прекомерен реализъм.

Link to comment
Share on other sites

"The series was picked up for a second season on April 19, 2011, two days after its premiere"

 

да не забравяме, че книгите са доста обширни и детайлни, а един епизод струва милиони, за да се направи (особено първия епизод)

The pilot reportedly cost HBO between US$5–10 million,[10] and the total budget for the first season has been estimated at US$50–60 million

Тези неща са в рамките на нормалното. А и предпочитам да е така, от колкото да стане като с Carnivàle, който го спряха, а беше така приятен сериал.

Мисля, че Game of Thrones ще става само по-добър, особено като се има предвид, че идващите събития ще са много по-интересни от това, което се случва и гледаме сега.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, надежда няма. Имайте предвид, че има още 5 книги и като гледам, как се развиват нещата, няма да се учудя накрая всички да измрът...

 

Аз до колкото четох някъде, Game Of Thrones е взаимстван само от части от книгите и то само от първата.

 

Колкото до епизода, на мен ми хареса.

 

 

Ако бях на мястото на сина на Старк (Роб), след като разбера за смъртта на баща си, щях да накарам цялата войска да се изреди на Джейми Ланистър, после щях да му отрежа дясната ръка, да я пратя на "краля". Като влезна в града и се докопам до тоя малък сополивец (много добър кастинг и роля, направо ми иде да му взема скалпа), щях да го разпъна на кръст в средата на крепостта, а майка му щях да закова долу на земята под кръста, за да гледа смъртта на детенцето си. Него щях да го сваля като остане само кости, а нея щях да я изкъпя с кръвта на сина и и да я оставя на лешоядите.

 

 

Колкото до следващият - Дракони!

Link to comment
Share on other sites

само който не е чел книгите очаква чудеса като във детски филм...

историите са нарочно развити като за възрастни - не очаквайте хепиендове, по-скоро прекомерен реализъм.

 

Точно пък книгата е много детска...

Иначе сериала не е зле, поне са претупани глупавите разсъждения на някои персонажи...

Link to comment
Share on other sites

Абе, не бих казал, че книгата е детска. Бая по-брутално са представени повечето неща.

Съгласен съм!Вече преполових първата част и я препоръчвам горещо!

Link to comment
Share on other sites

E аз сега си търся пета част, ама не мога да кажа, че не е детска.

Както съм казвал, след Малазан, всичко е постно...

Link to comment
Share on other sites

Малазан... Тая книга просто е нереално тъпа или поне първата част, която се опитвам да прочета от около половин година и все не успявам. Авторът явно е сметнал за необходимо да въведе 834758374 героя с почти толкова местности и разни други шитс. Все пак се надявам нататък нещата да станат малко по-интересни, защото съм решил да прочета цялата поредица :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...