Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

 Как ги познава не знам, но тя си се оправя.

Доколкото знам, когато дрехите са влажни, т.е има вода в тях провеждат ел.ток. Когато спрат да го правят ги водят сухи :) Нещо такова беше.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дестилираната вода не провежда ток ;) Има датчици за влажност, освен тях има датчик за вибрации по чийто показания се пренареждат дрехите при центрофугиране. Това и отличава скъпите от евтините перални/сушилни - интелигантните програми.

Link to comment
Share on other sites

Дестилираната вода не провежда ток ;) Има датчици за влажност, освен тях има датчик за вибрации по чийто показания се пренареждат дрехите при центрофугиране. Това и отличава скъпите от евтините перални/сушилни - интелигантните програми.

 

Не съм съгласен, дестилираната вода провежда ТОК , но в същото време тази по дрехите в сушилнята не е дестилирана, а топла вода, не е преминала от течно в пара и обратно в кондензирана вода та да е дестилат.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да знаеш процентната влажност на дрехите съдейки по провеждането на ток поради факта, че не знаеш специфичното съпротивление на "водата" в дрехите, а то зависи от разтворените електролити в него, които са различни и зависят от типа прах, омекотител и самата чешмяна вода.


И като ми пращаш линкове поне чети какво пише в тях! Там дестилираната вода се нарежда към изолаторите ;)


Дестилираната вода капе от кондензатора на сушилнята (ако е от кондензен тип).

Link to comment
Share on other sites

Няма как да знаеш процентната влажност на дрехите съдейки по провеждането на ток поради факта, че не знаеш специфичното съпротивление на "водата" в дрехите, а то зависи от разтворените електролити в него, които са различни и зависят от типа прах, омекотител и самата чешмяна вода.

И като ми пращаш линкове поне чети какво пише в тях! Там дестилираната вода се нарежда към изолаторите ;)

 

За това съм съгласен, но не и, че не провежда ток, и никъде не прочетох че е изолатор.

Link to comment
Share on other sites

За това съм съгласен, но не и, че не провежда ток, и никъде не прочетох че е изолатор.

 

Е то няма абсолютен изолатор, даже във вакум блуждаят електрони :) Но 5,5 × 10-6 си е изолатор ;)

Link to comment
Share on other sites

Е то няма абсолютен изолатор, даже във вакум блуждаят електрони :) Но 5,5 × 10-6 си е изолатор ;)

Виж за минералното масло напълно съгласен, даже с такова сега ще си правя компа в аквариум.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който да е по-наясно със субсидираното саниране на блоковете? Трябва да се разберат хората от целия вход и да осигурят 25 % от парите доколкото прочетох. Така ли е или съм недоразбрал нещо. Както и някой има ли представа грубо колко пари са тези 25 % ?

Link to comment
Share on other sites

Ако решиш да си вземеш Микротик ще ти помогна с настройките ;).

 

 

Благодаря, но нещата се ускориха и се наложи да поръчвам без да мога да изчакам дедо.

Но при всички положения, по-нататък ще взема такъв....

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах ще е на 100% , но ще участват блокове с по 36 ап нагоре. Преди беше събирате пари, целия блок санира, като се работи с определени фирми и ако комисията одобри даваха ДО 75% от сумата. Сега се говори за 100% плащане от държавата.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който да е по-наясно със субсидираното саниране на блоковете? Трябва да се разберат хората от целия вход и да осигурят 25 % от парите доколкото прочетох. Така ли е или съм недоразбрал нещо. Както и някой има ли представа грубо колко пари са тези 25 % ?

 

По-добре го забрави това като опция. Ако събереш 100% от съсобствениците Ела ми се Обади... 

 

Самоучастието е 25%, като в срок от 10 след подписване на споразумение с МРР (което пък как се постига е друга бира) се внасят 15 от тях. Идеята беше да се кредитират Сдруженията на съсобствениците, но познай колко хора искат кредит. Да не говорим, че отпускаща банка е била .... КТБ. Българина като чуе кредит и припиква, без дори да прочете условията. Отделно едва ли има сграда, в която ПОНЕ един от съсобствениците да не си е санирал сам жилището и моментално схемата гори, понеже не му изнася да се набутва в общата сметка. Ограничения за брой апартаменти няма. 

 

Значи накратко: 

 

1. Нужно е съгласие на 100% от съсобствениците (като не помня дали сдружението не трябва да регистрирано като ЮЛ)

2. Нужни са официални документи и договори с фирми изпълнители.

3. Евентуално одобрение и споразумение с МРР.

4. Осигуряване на 25% самоучастие - как, ваша си работа.

 

Резултат - ДВЕ санирани сгради до момента и на път да изпуснем 50 (ПЕТДЕСЕТ) милиона подарък от Европа - поредния. И май вече е изпуснат. 

Link to comment
Share on other sites

Коя програма е най-удачно да се ползва под линукс за редакция на ексел-ски файлове?Оупън офис или нещо друго?Също ползвам Либрето. Но съвместимостта с M$ пакета не е пълна, имай го предвид.
Смених за проба Убунту-то с Минт и се оказа,че си идва с Либре-то.Свърши работа :-)Между другото Линукс Минт ми хареса повече и ще си остана с него за постоянно...

 

В кой град е склада на емаг? Всичко ли пращат от Румъния или имат и база тук?
Моите поръчки пристигнаха от Варна(телефон и таблет). Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

А Убунту да не би да е с ооо?

Не помня вече,там бях дръпнал ОО по инерция,ползвам го чат пат под вин.В Минт се качи с инсталацията...

Link to comment
Share on other sites

Обаче трябва преди да го налееш да го извариш, иначе компа ти ще стане на "цял проводник" ;)

:ohmy: Така ли? На клипчетата които гледах, никъде не показваха или споменаваха за изваряване, директно отваряха бутилки с минерално масло и наливаха. Сега ме хвърли в тъча.

Link to comment
Share on other sites

Ако има влага в маслото сам се сещаш какво ще стане. Ако го вземаш в запечатана със станиол бутилка нямаш грижи, но ако ползваш трансформаторно масло - задължително.


220 волта на захранването и те ли са в аквариума? Аз не бих го сложил захранването вътре.

Link to comment
Share on other sites

Ако има влага в маслото сам се сещаш какво ще стане. Ако го вземаш в запечатана със станиол бутилка нямаш грижи, но ако ползваш трансформаторно масло - задължително.

220 волта на захранването и те ли са в аквариума? Аз не бих го сложил захранването вътре.

 

Да замисъла е и захранването да е вътре, подготвил съм и помпичка за мехурчета даже, и осветление, но все още ме е шубе да си пусна частите вътре, че бая пари ще изгоря, освен да пусна първо имам разни дрънкалки за ХР с 1гб нещо от рода та ако гори да гори то.

Link to comment
Share on other sites

Имам под ръка "работещо" дъно с Intel core2 duo и 4gb ram - "работещо" понеже чат прави парчета при палене и иска 3-4-5 опита. Ти го продам да си експериментираш? :) Има даже допълнителна приставка с 3 перки над РАМ-а даохлаждат паметта.

Link to comment
Share on other sites

Я по-добре го остави отвън захранването. По спомен към 20-30 мА беше тока при който сработваше защитата която има отношение към проводимостта на маслото, така, че по-добре недей ги вкарва тези 220 волта ;)

Link to comment
Share on other sites

Да замисъла е и захранването да е вътре, подготвил съм и помпичка за мехурчета даже, и осветление, но все още ме е шубе да си пусна частите вътре, че бая пари ще изгоря, освен да пусна първо имам разни дрънкалки за ХР с 1гб нещо от рода та ако гори да гори то.

 

Младене, я обясни каква точно дивотия си намислил.... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

По-добре го забрави това като опция. Ако събереш 100% от съсобствениците Ела ми се Обади... 

 

Значи накратко: 

 

1. Нужно е съгласие на 100% от съсобствениците (като не помня дали сдружението не трябва да регистрирано като ЮЛ)

2. Нужни са официални документи и договори с фирми изпълнители.

3. Евентуално одобрение и споразумение с МРР.

4. Осигуряване на 25% самоучастие - как, ваша си работа.

 

Резултат - ДВЕ санирани сгради до момента и на път да изпуснем 50 (ПЕТДЕСЕТ) милиона подарък от Европа - поредния. И май вече е изпуснат. 

 

Трябва да се регистрира като ЮЛ, да си получи БУЛСТАТ и прочее допълнения. Спонсорирането е на 100% по новите услови, като трябва сградата, а не входа, да е поне от 36 апартамента. Тоест блокове с по 1 вход, директно горят. Блокове с по 2 входа, ако са на 6 етажа с по 3 апартамента стават. Обаче, както си написал да стигнеш до МРР, оттам фирмите, ще са избрани от тях, тоест винаги "наши" хора ще работят, като също така е ясно, че ще се пести от материали 100%. А и като допълним и факторът 100% от етажната - заеби цялата работа. На някой, който е след ремонт, че трябва да му изкъртиш ъглите, за да се прегледат заварките на панелите и веднага срещаш отпор. Общо взето нищо няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...