Jump to content
BulForum.com

Какъв уеб-сървър ползвате


Recommended Posts

Най-бъгавата операционна система на този свят се нарича Биесди(BSD/FreeBSD,OpenBSD и др.) и нейните деривати/форкс, като примерно Линукс: Slakware/Debian/Ubuntu(unstable Debian).

 

Linux е дериват на BSD? Верно ли бе хора?

Link to comment
Share on other sites

Само след твое поискване ли посетителите имат право да пишат в тази тема, Ваше величество?

 

Ти май четеш отговорите както ти се иска.

Link to comment
Share on other sites

Linux е дериват на BSD? Верно ли бе хора?

Зависи какво точно разбираш под дериват. Навремето имаше два основни типа UNIX - BSD и SYSTEM V. Например Solaris е един от основните представители на SYSTEM V, докато Линукс се появи навремето като представител на BSD UNIX. В момента това разделяне на UNIX платформите почти не се използва, защото с навлизането на POSIX стандарта нещата доста се уеднаквиха.

Link to comment
Share on other sites

Зависи какво точно разбираш под дериват. Навремето имаше два основни типа UNIX - BSD и SYSTEM V. Например Solaris е един от основните представители на SYSTEM V, докато Линукс се появи навремето като представител на BSD UNIX. В момента това разделяне на UNIX платформите почти не се използва, защото с навлизането на POSIX стандарта нещата доста се уеднаквиха.

 

Да де но дериват означава да го е наследил а поне аз в случая разбирам да е взета част от неговия сорс код и да е надградена, а доколкото съм наясно това не е така. Аз знам само че наистина са подобни но имат малко общо като код ако изобщо имат.

Link to comment
Share on other sites

Linux kernel-а няма общо като код с този на BSD(е може да има тук там някой фрагмент като сокетите). Вярно, е че доста от идеите са еднакви, но не е дериват. Просто идея реализирана по друг начин. Въпреки всичко изказване от сорта, че Linux и BSD са най-бъгливи е просто смешно.

Link to comment
Share on other sites

Да де но дериват означава да го е наследил а поне аз в случая разбирам да е взета част от неговия сорс код и да е надградена, а доколкото съм наясно това не е така. Аз знам само че наистина са подобни но имат малко общо като код ако изобщо имат.

За тях всичко Посикс компетибъл е дериват. OS X също, нали ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

CentOS?

И какво означава да ти препоръчат? За к'ъф да е сървър става к'фа да е дистрибуция. Ако ти трябва нещо по-специално ще си го пипнеш - и тогава няма значение конкретната дистрибуция, с която се оправяш с нея карай.

Link to comment
Share on other sites

Хора, коя дистрибуция бихте препоръчали за търкаляне на уеб сървър?

С която си свикнал най-лесно да се оправяш. Конкретната дистрибуция има директно отношение само към възможностите и предпочитанията на ползващите я. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не забравайте и http://www.litespeedtech.com/

Доста хостинг компании директно смениха апачето с горния щото удря и nginx и lighthttpd в земята.

 

Колкото до IIS i MS :sick

По картинката разбираме, че сървър с УИНАМП е равен на две Апачита. Найс.

Link to comment
Share on other sites

По картинката разбираме, че сървър с УИНАМП е равен на две Апачита. Найс.

 

Double your server capacity by switching to light speed...

 

Идва ми да добавя - learn how to write code and it will work 1000s times faster

Link to comment
Share on other sites

litespeed-а е наистина добър при DDoS атаки(работи без забележка на 20 load на машината) , докато апачето просто замира безславно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...